چاپ دیجیتال کتاب گاندی

ارائه کلیه خدمات چاپ کتاب با قیمت مناسب و کیفیت عالی در کمترین زمان

براورد هزینه چاپ کتاب

هزینه های چاپ کتاب شامل چه مواردی است؟

هزینه های چاپ کتاب، همیشه از نگرانی های مهم نویسندگان و مترجمان بوده است. این که بتوانند برآورد هزینه چاپ کتاب را داشته باشند، آن ها را آسوده خاطر خواهد کرد. در این قسمت ضمن بررسی قسمت های مختلف در چاپ کتاب، در خصوص هزینه های آن نیز صحبت خواهیم کرد.

انواع هزینه ها در چاپ کتاب:

1- تایپ و صفحه آرایی کتاب: تایپ و صفحه آرایی متن اولین قسمت از فرایند چاپ کتاب محسوب می شود. درواقع پس از تایپ متن کتاب، باید اقدام به صفحه آرایی نمود. نحوه کار بدین صورت است که صفحه آرا، مطابق با فرمتی که ناشر تعیین می کند و البته نظر نویسنده کتاب، کار صفحه آرایی آن را انجام می دهد.

2- طراحی جلد کتاب: یکی از قسمت های فرآیند چاپ کتاب، طراحی جلد آن است که دارای اهمیت خاصی نیز می باشد. در این مرحله نویسنده می تواند با هماهنگی و مشورت با ناشر خود، برای جلد کتابش طراحی خاصی را تهیه و یا انتخاب نماید. روال معمول این گونه است که نویسندگان چندین نمونه طرح جلد را برای کتاب خود به ناشر اعلام کرده و این طرح ها به عنوان یک طرح اولیه منظور می شود. پس از آن با بررسی های انجام شده و تجمیع نظرات نویسنده و ناشر، دو طرف جلد طراحی می گردد. به دلیل انواع محدودیت های دستگاههای چاپ، جلد طراحی شده در کامپیوتر با کیفیتی که اجرا می شود متفاوت است و چنانچه نیاز باشد که طراحی جلد به صورت حرفه ای و تخصصی صورت گیرد، طبیعی است که هزینه آن بالاتر خواهد بود.

3- ویراستاری: یکی از کارهایی که در مراحل چاپ کتاب انجام می شود ویراستاری کتاب است که بسیاری از نویسندگان تمایل دارند این کار برایشان انجام شود. ویراستاری کتاب به دو شکل انجام می شود. یک نوع آن ویراستاری ادبی یا نگارشی است که در آن متن کتاب از نظر نگارشی بررسی و اصلاح می شود. نوع دیگر ویراستاری علمی است که در این حالت نیاز است که محتوای علمی کتاب بررسی شود که این کار باید توسط یک متخصص انجام شود.

4-دریافت مجوزهای نشر: برای قانونی کردن کتاب و امکان بهره مندی از مزایای حقوق مالکیت فکری و معنوی، باید مجوزهای نشر کتاب اخذ شوند. این کار که شامل یک سری امور اداری و پیگیری آنهاست توسط ناشر انجام می شود و عمدتا هزینه ثابتی برای انجام آن از سوی ناشر تعیین می شود. این فرایند معمولا حدود یک ماه طول می کشد و با توجه به اینکه در اداره ارشاد انجام می شود، کنترل زمان آن از دست ناشر خارج است. بنابراین نویسندگان کتاب باید این مدت زمان را در محاسبات خود برای اتمام کار در نظر داشته باشند.

5-چاپ و صحافی کتاب: شامل مراحلی است که نهایتا منجر به کتاب به شکل فیزیکی می شود. در این مرحله عوامل زیادی در هزینه چاپ موثر است. عواملی همچون نوع رنگ چاپ، تیراژ چاپ، نوع و کیفیت کاغذ و مقوای جلد کتاب و نوع صحافی که هر یک در هزینه کتاب تاثیر بسزایی دارند. شاید بتوان گفت که بیشتر هزینه چاپ و نشر کتاب مربوط به این قسمت می باشد.

6- هزینه‌های دیگر: هزینه‌های دیگر چاپ کتاب، براساس شرایط و درخواست نویسنده مشخص می شود. به عنوان نمونه، ممکن است که کتاب به شکل ترجمه باشد و نیاز باشد که علاوه بر ویراستاری نگارشی، ویراستاری ترجمه نیز انجام شود و یا ممکن است نویسنده تمایل داشته باشد که کتابها شیرینک شود.

برای برآورد هزینه چاپ کتاب بهترین روش استفاده از خدمات محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب است که در چاپ گاندی ارائه شده است.

محاسبه هزینه چاپ کتاب قبل از چاپ چه مزیتی دارد؟

اغلب مواقع نویسندگان و یا مترجمان، اطلاع و آگاهی از هزینه هایی که چاپ کتاب را شامل می شود، ندارند. به همین دلیل ممکن است پس از اتمام تالیف و یا ترجمه کتاب، به خاطر هزینه بالا از چاپ کتاب خود منصرف شوند. یکی از راه هایی که نویسندگان می توانند از قبل به تمامی هزینه های چاپ یک کتاب آگاه شوند این است که از روش های محاسبه آنلاین و برآورد هزینه چاپ کتاب خود استفاده نمایند.

در چاپ گاندی می توانید با کمترین هزینه ممکن اقدام به چاپ و نشر کتاب خود نمائید. چرا که بطور مستقیم با خود چاپخانه در ارتباط هستید و هزینه های کلان مربوط به واسطه گری را پرداخت نمی نمائید.