چاپ دیجیتال کتاب گاندی

ارائه کلیه خدمات چاپ کتاب با قیمت مناسب و کیفیت عالی در کمترین زمان

تبدیل پایان نامه به کتاب

چگونه پایان نامه خود را به کتاب تبدیل کنیم؟

یکی از مواردی که می تواند به افزایش سطح علمی کشور کمک شایانی داشته باشد، تبدیل کردن پایان نامه به کتاب است. این موضوع می تواند در رزومه علمی افراد نیز امتیاز خوبی به حساب آید. تالیف کتاب در شاخه ای که در آن تخصص دارید می تواند در مصاحبه های علمی مانند مصاحبه دکتری یک برگ برنده برای شما باشد.

برای تبدیل پایان نامه به کتاب باید به نکاتی که در این مقاله آورده شده است به خوبی دقت نمایید. برخی از دانشجویان و محققین تصور می کنند که تبدیل پایان نامه به کتاب، کارساده ای است و مراحل آن ساده است. آنان تصور دارند که با اندکی تغییر در پایان نامه می توانند کتاب خود را چاپ کنند. اما برای این کار اصول و قواعدی وجود دارد که دراین جا به شرح آن می پردازیم. این کار نیاز به معیارهایی دارد که شامل موارد ذیل می باشد. نخست آن که می بایست نمره پایان نامه عالی باشد. همچنین پایان نامه کاربردی، جدید و اجرایی باشد. از طرفی قابلیت فروش و تدریس را نیز داشته باشد. پایان نامه ای که به جهت علمی دارای سطح مناسبی باشد و در جشنواره های علمی دارای امتیاز باشد، می تواند به کتاب تبدیل شود.

مراحل تبدیل پایان نامه به کتاب

اولین کاری که برای تبدیل پایان نامه به کتاب بایستی انجام شود این است که برای آن نام مناسب و مطابق با موضوع کتاب تعیین شود. این امکان وجود ندارد که نام پایان نامه را برای کتاب نیز استفاده نمایید. در مرحله ی بعدی می بایست تمامی عبارات و ... که نشان از پایان نامه بودن متن دارد را از آن خارج نمایید. کلماتی مانند تحقیق، مقاله یا پایان نامه را هنگام تبدیل شدن به کتاب ، بایستی از محتوای آن خارج نموده و از عبارات جایگزین استفاده کرد. اشارات به استاد راهنما و... نیز بایستی از متن حذف گردد.

در قسمت های مختلف کتاب، باید دو فصل وجود داشته و هر فصل از یک سوم صفحه آغاز شده باشد. همچنین فصل ها را باید با میزان حجم مناسبی از محتوا تنظیم کرده و آن ها را با عدد تعیین کنند. همچنین در پایان نامه فونتها، جداول، رفرنس ها، پاورقی ها و ... مطابق با ابلاغیه معاونت پژوهش نوشته شده است که می بایست با شیوه ی نگارش کتاب ویرایش شده و تنظیم مجدد گردد. هنگام تبدیل پایان نامه به کتاب، منابعی که در پایان کتاب ذکر می شوند، یک منبع اضافه تر خواهند داشت به دلیل آن که پایان نامه نیز به منابع در کتاب افزوده می شود.

در پایان نامه قسمت هایی آورده می شود که صحبت از فرضیه ها و اهداف است، که لزوما آوردن آن ها در کتاب نیازی نیست. اما می توانید این موارد را در بخش مقاله کتاب وارد نمایید. همچنین می توانید از پیشگفتار برای کتاب استفاده نمایید و این کار می تواند در کیفیت محتوای کتاب موثر باشد. برای نوشتن یک محتوای خوب از اساتید خود یاری بگیرید.

یکی از نکاتی که در تبدیل پایان نامه به کتاب مطرح است این است که محتوای پایان نامه تغییراتی داشته و متن آن روان تر شده و ساختار کتاب را پیدا نماید. در این خصوص مواردی را شرح خواهیم داد که می تواند در اعمال این تغییرات شما را یاری نماید. همچنین می توانید برای دریافت مشاوره در خصوص تبدیل پایان نامه به کتاب، با چاپ گاندی تماس بگیرید و اطلاعات کاملتری را دراین خصوص دریافت کرده و سفارش چاپ کتاب خود را به چاپ گاندی بسپارید.

یکی از موارد این است که نام کتاب در محتوا به صورت ایتالیک آورده شود. اسامی افراد و نام مکان ها در داخل گیومه آورده می شود. البته نام افراد مشهور و مکان هایی که معروف هستند نیازی نیست که در گیومه باشند. لازم است که نقل قول ها با کمی تورفتگی مطرح شوند و خوب است که اندازه ی عبارات خارجی کمی از متن اصلی کوچکتر باشد. کتاب می بایست از لحاظ نگارشی صحیح باشد. برای این کار می توانید از ویراستاری با تجربه یاری بگیرید. اما قبل از آنکه اقدام به چاپ کتاب خود بگیرید لازم است به موارد زیر توجه کنید:

به طور معمول تمامی پایان نامه ها را در ابعاد A4 تنظیم می کنند. اما سایز کتاب در حالت استاندارد برای کتاب های علمی و تحقیقاتی عمدتا قطع رقعی یا وزیری می باشد. سعی کنید که لیست منابع را در قسمت پایانی کتاب به صورت تجمیع و خلاصه ثبت نمایید. به خاطر داشته باشید که نیاز است متن را مجدد بررسی کرده و آن را ویراستاری نمایید تا از صحت تمامی مطالب و نمودارها و جداول مطمئن باشید.

تبدیل پایان نامه به کتاب در چاپ گاندی

در بخش پایانی و زمانی که متن برای چاپ کتاب آماده شده است، می توانید آن را به یک ناشر بسپارید تا مراحل چاپ کتاب و اخذ مجوزها را به جای شما به انجام برساند. در چاپ گاندی این امکان وجود دارد که با بهره گیری از تجهیزات و دستگاه های مجهز، چاپ کتاب با بهترین کیفیت انجام شده و در کوتاه ترین زمان ممکن و هزینه ای مناسب به نویسندگان و مولفین عزیز تحویل گردد. همچنین قبل از چاپ کتاب می توانید مشاوره های لازم را در این خصوص به صورت رایگان در چاپ گاندی دریافت نمایید. برای محاسبه آنلاین هزینه چاپ کتاب خود نیز می توانید به اینجا مراجعه کنید.